Kurser - Tranekær

Tranekær

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Forårsinspiration - blomsterbinderi
    Start: 08.04.18
    søndag 11:00
    Tonny Pedersen
    Rudkøbing, Agaven
  • @navn
     
    Ikon
    Start: 24.02.18
    lørdag 09:00
    Gitte Buch
    Rudkøbing, Ørstedskolen
  • @navn
     
    Ikon
    Start: 05.10.18
    fredag 17:00
    Gitte Buch
    Rudkøbing, Ørstedskolen
  • @navn
     
    LETTERE LIV
    Start: 24.01.18
    onsdag 16:10
    Ida Friis
    Rudkøbing, Sundhedshuset
  • @navn
     
    Patchwork
    Start: 24.01.18
    onsdag 09:30
    Kirsten Weber Hansen
    Tranekær, Nowhuset
  • @navn
     
    Smykkekursus- kom og fremstil dine egne smykker hos Sabine
    Start: 24.02.18
    lørdag 10:00
    Sabine Majus Hansen
    Rudkøbing, Sabine Majus Hansen
  • @navn
     
    Smykkekursus- kom og fremstil dine egne smykker hos Sabine
    Start: 21.04.18
    lørdag 10:00
    Sabine Majus Hansen
    Rudkøbing, Sabine Majus Hansen
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    Start: 22.01.18
    mandag 17:00
    Birgitte Jacobsen
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    Start: 29.01.18
    mandag 14:30
    Birgitte Jacobsen
    Bagenkop, Bagenkop Kro ( den Maritime)
 

Er startet

  • @navn
     
    "Stol på motion - motion på stol"....eller rettere omkring en stol!
    tirsdag 10:00
    Linda Raabyemagle Thor
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Engelsk Konversation
    onsdag 10:00
    Lene Munch Larsen
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Engelsk Konversation - begyndere
    mandag 19:00
    Maja Scharling
    Rudkøbing, Ørstedskolen
  • @navn
     
    Fransk - konversation
    torsdag 13:00
    Carsten Bjørn Knudsen
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Fællessang i Borgerhuset
    onsdag 16:00
    Lulu Okholm
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Mindfulness- yoga
    onsdag 16:00
    Ida Friis
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Pilates
    onsdag 17:00
    Tina Jorsal
    Rudkøbing, Sundhedshuset
  • @navn
     
    Piloxing
    torsdag 17:15
    Martine Voigt
    Rudkøbing, Sundhedshuset
  • @navn
     
    Qigong
    onsdag 18:35
    Helle Rasmussen
    Rudkøbing, Sundhedshuset
  • @navn
     
    Ryg-Nakke-Skuldre-Hofte-Knæ
    tirsdag 16:00
    Jon Ludvig
    Rudkøbing, Sundhedshuset
  • @navn
     
    Spansk konversation
    lørdag 11:00
    Sergio Pulli
    Rudkøbing, Ørstedskolen
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 08:45
    Anna Marie Ploug- Sørensen
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 09:45
    Anna Marie Ploug- Sørensen
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 10:45
    Anna Marie Ploug- Sørensen
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 11:45
    Anna Marie Ploug- Sørensen
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 16:00
    Holger Thomsen
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 17:00
    Holger Thomsen
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 18:00
    Rasmus Brems-Hulgaard
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    tirsdag 17:00
    Camilla West
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    tirsdag 18:00
    Camilla West
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    tirsdag 19:00
    Camilla West
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 18:00
    Rasmus Brems-Hulgaard
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    torsdag 19:00
    Rasmus Brems-Hulgaard
    Svendborg, Gymnastikhuset (Tåsinge)
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 09:00
    Heidi Egmose Busch
    Tranekær, Nowhuset
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 10:45
    Heidi Egmose Busch
    Tranekær, Nowhuset
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    tirsdag 17:15
    Birgitte Jacobsen
    Tranekær, Nowhuset
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    tirsdag 19:00
    Birgitte Jacobsen
    Tranekær, Nowhuset
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    fredag 09:00
    Birgitte Jacobsen
    Rudkøbing, Borgerhuset Rudkøbing
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    tirsdag 15:00
    Dorte Winton Lindrum
    Humble, Humble Plejecenter
  • @navn
     
    Yoga og afspænding for alle
    tirsdag 16:40
    Dorte Winton Lindrum
    Humble, Humble Plejecenter
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.